Modul v Moodle

Vzdělávací technologie

V module, ktorý som vytvorila pre svojich spolužiakov, som si stanovila za cieľ prehĺbenie ich teoretických vedomostí o digitálnych portfóliách.

1

Rozhodla som sa začať krátkym opakovaním, v ktorom som zhrnula, čo by už o portfóliách mali vedieť – vo forme textu, podcastu a videa. Pridala som tiež krátku dobrovoľnú anketu, v ktorej môžu vyjadriť svoje doterajšie dojmy z práce s digitálnym portfóliom. Mojím čiastkovým cieľom v tejto časti, bolo navodiť známu atmosféru – ubezpečiť spolužiakov, že sa nemajú čoho báť, že budeme stavať na bohatých vedomostiach, ktoré už majú.

2.png

V ťažiskovej časti modulu som pomocou dvoch článkov z RVP predstavila pedagogické teórie o prístupe k učeniu. Študenti by mali na základe krátkych textov získať základný prehľad v pedagogickej teórii, ktorú budú následne aplikovať vo svojich úkoloch.

3.png

V poslednej časti by mali študenti prejsť od teórie k praxi. V 3 úkoloch (jednom dobrovoľnom a dvoch povinných) by mali preukázať, či predstavenej látke porozumeli a či ju dokážu aplikovať na tému digitálnych portfólií. K úkolom som nadizajnovala rôznorodé výstupy – text, audionahrávku a infografiku, nech to nie je nuda. 🙂

4

Práca na module ma ohromne bavila, snažila som sa s ním vyhrať ako to len šlo a vytvoriť ho tak, aby sa ním dalo logicky a jednoducho prechádzať. Dúfam, že ma spolužiaci nezlinčujú za to, že som im vytvorila viac než 1 úkol, ale verím tomu, že sú všetky zmysluplné pre dosiahnutie cieľa, ktorý som si zvolila na začiatku. 🙂

2 thoughts on “Modul v Moodle

 1. Ahoj Anno!
  Musím říct, že Tvůj modul v Moodlu je naprosto super! Dobře strukturovaný a přehledný, jen bych si trochu výrazněji oddělila ty dva články od úkolů. 🙂 Oba dva články, které jsi do Moodlu vložila, považuji za velmi dobře zvolené materiály, hezky jsem si zopakovala, co o pedagogických teoriích vím a i jsem se něco naučila navíc. 🙂 Úkoly jsou velmi dobré, líbí se mi, že to není vyloženě jen o vědomostech, ale i o vlastních zkušenostech a přemýšlení.
  No a teď co bych vytkla/vylepšila, co? Nejhorší je, že mě vážně nic nenapadá. 😀 Takhle krásně zpracovaný kurz jsem už dlouho neviděla. 🙂

  Liked by 1 person

  1. Nezbývá než souhlasit s Věrkou :). Nějaké výhrady jsem měla spíše k assesmentu, ale tady je to obzvláště na začátku opravdu výborné. D8l se posuneme v jarním semestru.

   Děkuji
   HT

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s